Rozmiar: 64994 bajtów
Rozmiar: 22718 bajtów  Aktualności

Rozmiar: 22706 bajtów  Zarząd

Rozmiar: 22706 bajtów  Członkowie

Rozmiar: 22706 bajtów  Historia

Rozmiar: 22706 bajtów  Wzorzec

Rozmiar: 22706 bajtów  Galeria

Rozmiar: 22706 bajtów  Wystawy

Rozmiar: 22706 bajtów  Wydarzenia


Polecane strony:

* Gołębnik.pl
* Takla - Klub
* Klub HGPRK
* PZHGRiDO

stat4u

Aktualności, komunikaty: 2008 - 2009rSpis Barwnogłówki Poznańskiej
Według spisu na koniec 2009 roku w którym uczestniczyło 12 hodowców są 203 Barwnogłówki Poznańskie.
Czarne - 61 sztuk w poprawnym rysunku, 32 sztuki srokate
Czerwone - 22 sztuki w poprawnym rysunku, 15 sztuk srokatych
Żółte - 14 sztuk w poprawnym rysunku, 10 sztuk srokatych
Niebieskie - 11 sztuk w poprawnym rysunki, 1 sztuka srokata
Białe- 20 sztukZ wizytą u Ditera Schaninga w Niemczech.

Rozmiar: 32231 bajtów
kliknij na zdjęcie

Będąc przejazdem w Niemczech odwiedziliśmy hodowcę Barwnogłówki Poznańskiej kol. Ditera Schaninga , który zajmuje się hodowlą Barwnogłówki Poznańskiej od 1972 roku, a w 2007roku wprowadził do swojej hodowli Barwnogłówkę Królewiecką - gładkogłową. W miłej atmosferze przy filiżance kawy kol. Schaning podzielił się z nami swoim doświadczeniem w hodowli Barwnogłówki. Pokazał nam swoją hodowlę i udzielił cennych rad przy doborze gołębi w pary. Kol. Wojtek Spychała zaprosił kol. Ditera Schaninga do uczestniczenia w naszej Klubowej Wystawie Barwnogłówki Poznańskiej, którą mamy zamiar zorganizować w Poznaniu, przy Poznańskiej Wystawie Regionalnej w lutym 2011roku. Kol. Schaning zadeklarował uczestniczenie w naszej wystawie i obiecał, że namówi również swego kolegę, który też rozpoczął hodowlę Barwnogłówki Poznańskiej.W dniu 27 - 28 lutego 2010 roku w Rawiczu odbyła się Pierwsza Rawicka Wystawa Gołębi Rasowych w której uczestniczyło 16 szt. Barwnogłówek Poznańskich. Barwnogłówki wystawił Wojtek Spychała, Sławek Ratajczak, Michał Popkę, Leszek Borysiak i Jerzy Bogacz. Zwyciężyła żółta barwnogłówka Wojtka Spychały(która w sobotę zginęła), a wyróżnienie otrzymała barwnogłówka Sławka Ratajczaka. Dla członków nowo powstałego Rawickiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza Klub HBP ufundował trzy komplety czasopisma GOŁĘBNIK.

Rozmiar: 7743 bajtów     Rozmiar: 7743 bajtów     Rozmiar: 7743 bajtówW tym roku mija 50 lat jak nasz kolega Paweł Lis po raz pierwszy w 1960 roku wystawił na wystawie w Poznaniu Barnogłówkę Poznańską.POMERANIA 2010
Klub Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej został zaproszony na XVI Zachodniopomorską Wystawę Gołębi Rasowych, Drobiu, Ptactwa egzotycznego i Królików POMERANIA 2010, która odbyła się w Szczecinie w dniach 30-31 stycznia 2010roku. Klub nasz został zaproszony na szczególnych warunkach, wystawcy otrzymali 50% ulgę w opłacie za "klatkowe" na wszystkie ptaki, które zgłosili na wystawę. Mile zaskoczyła nas informacja, że dla wszystkich wystawców z Klubu HBP jest zarezerwowany hotel na koszt organizatora wystawy i mamy przyjechać już w sobotę. Większość kolegów zabrało z sobą osoby towarzyszące, humory wszystkim dopisywały mimo chłodu i dużych opadów śniegu. Członkowie Klubu wystawili 46 barwnogłówek co dawało drugą tak liczną kolekcję po Gdański Wysokolotnym. Gołębie zostały ocenione przez sędziego z Niemiec, który stwierdził, że poziom hodowlany Barwnogłówki Poznańskiej jest wysoki i wyrównany. Zwyciężyła Barwnogłówka Wojtka Spychały, która otrzymała 97punktów, również gołębie Wojtka zdobyły pierwszą kolekcję zdobywając 288 punktów.
Przewodniczącemu Komitetu Organizacyjnego Adamowi Wegnerowi jaki i pozostałym członkom Komitetu serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i opiekę podczas pobytu na wystawie w Szczecinie. fotorelacja

Rozmiar: 8651 bajtów      Rozmiar: 8651 bajtów      Rozmiar: 8651 bajtówW dniach 16 - 17 stycznia 2010 roku w Meyenburgu - w Niemczech odbyła się Wystawa Gołębi Krótkodziobych. Hodowcy z Niemiec wystawili 1257 gołębi, w tym 17 Barwnogłówek Poznańskich wystawionych przez 3 hodowców w czterech podstawowych kolorach. 97 punktów zdobyła niebieska samiczka kol. Schaninga Ditera. Specjalne podziękowanie dla kol. Andreasa Oldaka za pomoc w nawiązaniu kontaktu z niemieckimi hodowcami Barwnogłówki Poznanskiej.
Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów
Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów


ZAPROSZENIE
SZCZECIŃSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW GOŁĘBI RASOWYCH i DROBIU OZDOBNEGO
ZAPRASZA CZŁONKÓW KLUBU HODOWCÓW BARWNOGŁÓWKI POZNAŃSKIEJ POLSKI I NIEMIEC DO UDZIAŁU W WYSTAWIE TRANSGRANICZNEJ OKRĘGU POMERANIA
PRZY XII WYSTAWIE GOŁEBI RASOWYCH DROBIU OZDOBNEGO I PTAKÓW EGZOTYCZNYCH SZCZECIN 2010 W DNIACH 30- 31 .01. 2010
DLA CZŁONKÓW KLUBU 50% ZWOLNIENIE Z WSADOWEGO ORAZ NAGRODY DLA CZŁONKÓW. UCZESTNICTWO W WYSTAWIE POTWIERDZILI JUŻ HODOWCY Z NIEMIEC.
PREZES ZARZADU SZ Z H G R i D O
ADAM WEGNER
SZCZECIN 30.12.2009 r
regulamin - plik pdf
aneks do regulaminu - plik pdf
Osoby zainteresowane uczestniczeniem w wystawie proszone są o kontakt z kol. Wojtkiem Spychałą.


Klub Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej przeprowadza inwentaryzację Barwnogłówki Poznańskiej występującej na terenie naszego kraju. Zwracamy się z prośbą do wszystkich hodowców w Polsce hodujących tę rasę do podania stanu hodowli i przesłanie informacji na adres klubu: poczta@klubhbp.pl Wykaz można przesłać na formularzu, który znajduje się w załączniku. Jeżeli hodowca nie jest członkiem Klubu, a wyrazi zgodę na umieszenie informacji o swojej hodowli na stronie Klubu HBP to taka informacja będzie zamieszczona. Wykazy prosimy przesłać do 31 stycznia 2010 roku.
Załączniki: plik doc, plik pdf


W piśmie z dnia 05.01.2010 Zarząd PZHGRiDO informuje nas, że na Krajowej Wystawie Gołębi, Drobiu, Królików i Ptaków Egzotycznych nie ma możliwości nieodpłatnego wystawiania Barwnogłówki Poznańskiej. Jednocześnie proponuje nam spotkanie Klubu HBP z Zarządem PZHGRiDO.

21.12.2009.
Decyzja Zarządu Poznańskiego Związku na naszą propozycje(tekst poniżej) jest negatywna. Więcej na ten temat po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi i uzasadnienia.

Zarząd Klubu HBP zwócił się z prośbą do Zarządu PZHGRiDO w Poznaniu o umożliwienie nieodpłatnego wystawiania Barwnogłówki Poznańskie na wystawach w Poznaniu.
Fragment pisma:
Klub Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej zwraca się z prośbą do Zarządu Poznańskiego ZHGRiDO o rozpatrzenie możliwości nieodpłatnego wystawiania Barwnogłówki Poznańskiej na wystawach organizowanych przez Poznański ZHGRiDO. Wystawca opłaca tylko koszt wpisowego. Taki przywilej spowoduje zwiększenie ilości wystawianych gołębi i zwiększy promocje Barwnogłówki Poznańskiej, która jest zaliczana do rasy ginącej. Naszym celem jest zachęcenie innych hodowców do hodowli tej trudnej w chowie rasy gołębi, aby w przyszłości gołąb ten nie pozostał tylko jako logo Poznańskiego ZHGRiDO.Na stronie wystawy relacja i zdjęcia z III Kubowej Wystawy Barwnogłówki Poznańskiej , która odbyła się w Gorzowie w dniach 28-29 listopada 2009roku.

Rozmiar: 7375 bajtów         Rozmiar: 7375 bajtów
Nowe opracowanie interpretacji wzorca Barwnogłówki Poznańskiej, przedstawione członkom Klubu na Wystawie Klubowej w Gorzowie.
Rozmiar: 8732 bajtów
postawa, budowa, kolor
             Rozmiar: 8732 bajtów
            głowa


W dziale "Historia" nowe opracowania historii hodowli Barwnogłówki Poznańskiej. Szczególnie polecam opracowanie poz.4 zawierające cenne informacje o hodowli(doborze par) Barwnogłówki Poznańskiej.III Klubowa Wystawa Barwnogłówki Poznańskiej odbędzie się w Gorzowie Wlkp.
w dniach 28 - 29. 11. 2009. Zgłoszenia i dodatkowe informacje u kol. Wojtka Spychały.
Do dnia 20.11.2009 hodowcy zgłosili na Wystawę Klubową 72 Barwnogłówki Poznańskie.W dniu 05.03.2008 - Odbyło się zebranie członków załozycieli Klubu Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej.
Na zebraniu zatwierdzono:
- Regulamin Klubu Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej.
- Deklaracje przystąpienia do Klubu.
- Wybrano władze Klub, które będą działały do Walnego Zebrania Członków.
Członkowie założyciele Klubu Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej:
Wojciech Spychała
Maciej Koliński
Jerzy Bogacz
Jan Stachowiak
Paweł Lis
Sławomir RatajczakW dniu 22.01.2008 - Odbyło się zebranie załozycielskie Klubu Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej. Zebrani postanowili powołać Klub Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej przy Poznańskim Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Przyjęto logo Klubu. W zebraniu uczestniczyli:
Wojciech Spychała
Maciej Koliński
Jerzy BogaczArchiwum aktualności:   2008 - 20092010

Właściciel portalu - Klub Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej  2008rok    logo jest własnością Klubu HBP    admin J.Bogacz